چالش‌های ابدی یک ذهن پویا

در چند روز آینده این وبلاگ به چند متر آن طرف‌تر منتقل خواهد شد

از شهریور ۹۴ تا الان که فروردین نود و ششه حدود ۳۳ تا پست توی این وبلاگ منتشر کردم. در حدود ۳۴ پست هم مونده توی درَفت که شاید در آینده منتشر بشه و شاید هم بمونه بیخ ریش صاحبش!
بعضی از این پست‌ها حاصل دغدغه‌های شخصی بود و بعضی دیگه خروجی یه گفتگو. یکی دو تا پست هم بود که زیادی شخصی بود اما به هر حال اینجا منتشرش کردم.
از خدا که پنهون نیست. از شما چه پنهون دلم می خواست یه دستی به سر و گوشش بکشم. هم ظاهرش یه کوچولو جینگول‌تر بشه و هم چندتا بهبود فنی اعمال کنم.

مهم‌ترین دلیلش استفاده از مجوز معتبر رمزنگاری یا همون ssl خودمون بود. برای اینکه شما کنار آدرس وبلاگ یه قفل سبز رنگ ببینید و خیالتون راحت باشه که اطلاعات بین شما و سرور بصورت رمزنگاری تبادل می شه. لازم بود علاوه بر تهیه سرتیفیکیت معتبر و کارهای فنی یه تصمیم جدی‌تر هم بگیرم. یا باید امکانات امنیتی که از کلود فلیر گرفته بودم رو فراموش می‌کردم و یا از یک دامنه غیر از دات آی آر (.ir) استفاده می کردم. در نهایت تصمیم بر این شد که کل مطالب رو انتقال بدم به یک دامنه جدید و تر و تمیز.

القصه از چند روز دیگه دامنه pman.ir ریدایرکت می‌شه به https://teknokerat.com.

با تنظیم ریدایرکت دامنه قبلی به دامنه جدید مهاجرت ما به منزل نو بدون درد و خونریزی اتفاق می‌افته. فقط یک نکته می‌مونه و اون هم دوستانی هستند که ما رو در نرم‌افزارهای فیدخوان خودشون دارند. اولا واقعا دمتون گرم که به ما لطف داشتید و ما رو توی فیدخوان خودتون اضافه کردید. دوما یه لطف دیگه هم بکنید و زحمت اضافه کردن آدرس جدید رو هم بکشید.

دمتون گرم.
دلتون شاد.
لبتون خندون…

علیرضا پورعابدین

دانشجوی کارگردانی و مدیر گروه فسفر. علاقه‌مند به هنر، تکنولوژی و نرم‌افزار آزاد. کاربر گنو لینوکس

دیدگاه خود را بیان کنید